|Kontrastowe zabawki 0+ marki BABY SENSES| Poznaj moją opinię!

Jeśli czytałeś mój ostatni wpis,  wiesz już na prawdę dużo o rozwoju wzroku dziecka w pierwszym roku życia. Wiesz zapewne, że kontrastowe czarno- białe zabawki 0+ bogate w wyraziste wzory i desenie to absolutny "must have" w domu każdego Malca! 

Dlaczego?
->Niemowlęta preferują kontrastowe, wyraźne desenie i wzory.
->Ich zdolność widzenia barw jest zredukowana a ograniczona ostrość widzenia sprawia, że nawet najsłodszy miś w pastelowych odcieniach będzie miał małą wartość stymulacyjną.

Więcej informacji o rozwoju wzroku  znajdziesz w poprzednim artykule: JAK ROZWIJA SIĘ WZROK DZIECKA W PIERWSZYM ROKU ŻYCIA? O POPRAWIE OSTROŚCI WIDZENIA I GOTOWOŚCI DO RÓŻNICOWANIA KOLORÓW.

Co wybrać?
Odpowiednio zaprojektowana zabawka 0+ to taka, która wykorzystuje wiedzę nt. rozwoju układu nerwowego dziecka i dostarcza mu odpowiednich bodźców wzrokowych. 

Kiedy kupić? 
Wrażliwość na kontrast wzrasta szczególnie w pierwszych 10 tygodniach życia i jest to idealny czas, by zadbać o odpowiednią stymulację wzroku Twojego dziecka! 

W związku z tym  nie ma co zwlekać z zakupem kontrastowych zabawek! Na szczęście nastały czasy oświecenia, w których to producenci zabawek docenili wymagających odbiorców swoich ofert :) i nie mam tu na myśli niemowląt, które są zaprogramowane na eksplorację i zawsze znajdą w otoczeniu coś, co je będzie stymulować. Mam na myśli rodziców, którzy coraz świadomiej wybierają produkty dla swoich dzieci.  

Jeśli kompletujesz wyprawkę dla Twojego Maluszka z pewnością kusi Cię wybór słodkich pastelowych misiów i lalek, które będą idealnie komponować  się z szarością pościeli, jaką wybrałaś... Warto jednak przemyśleć taki zakup, przynajmniej na razie.... Dzieci szybko rosną i nim obejrzysz się będziesz mogła kupić ręcznie szytą, uroczą lalkę lub pluszowego królika, które idealnie sprawdzą się w zabawie rozwijającej rozumienie mowy i schematu ciała ("gdzie królik ma oko? gdzie lala ma nos?"). Nim to jednak nastąpi warto wybrać zabawkę, która ODPOWIADA MOŻLIWOŚCIOM ROZWOJOWYM  dziecka, przez co aktywnie bierze udział w stymulacji  układu nerwowego w pierwszych miesiącach jego życia. 

Podpisuje się zatem w 100% pod ideą kupowania kontrastowych zabawek i akcesoriów dla niemowląt!
 A dziś chciałabym podzielić się z Wami opinią nt. produktów, które otrzymałam od marki BABY SENSES

Dlaczego BABY SENSES?

1. Kolekcja zabawek BABY SENSES to produkty wykonane z czarno-biało-czerwonych tkanin, co doskonale odpowiada początkowym zdolnościom różnicowania barw przez noworodki i niemowlęta do ok. 4 mc ż., kiedy to rozpoczyna się okres wrażliwości na kolor. 

Nie oznacza to jednak, że po tym czasie zabawki te pójdą w kąt! O nie! Niemowlęta w dalszym ciągu będą przejawiały zainteresowanie kontrastami! 

Baby Senses proponuje  kolekcję FIRST SIGHT dla najmłodszych, gdzie kontrastowe proste i wyraziste wzory geometryczne stanowią dla noworodka i młodszych niemowląt doskonały bodziec wzrokowy oraz kolekcję FIRST ANIMALS, która świetnie przyda się starszym niemowlętom np. przy  nauce rozpoznawania zwierząt. W dalszym ciągu achromatyczne barwy z jaskrawymi wstawkami będą  doskonale wspomagać koncentrację uwagi i pamięć wzrokową. 

Proponowane przez producenta książeczki kontrastowe to absolutne MUST HAVE! Dzięki sznurkom po obu stronach książeczka rewelacyjnie sprawdza się na spacerze! Możesz z powodzeniem zamocować ją do wózka lub na brzegu  łóżeczka, zapewniając w ten sposób dziecku chwilę samodzielnej aktywności poznawczej. Badania pokazują, że czas koncentracji uwagi na kontrastowych obrazkach wydłuża się z każdą kolejną sesją! Co oznacza, że w korze wzrokowej mózgu Twojego Malca powstaje coraz więcej połączeń nerwowych! 
Kontrastowa książeczka 2 w 1 - Zwierzęta w ZOO więcej o produkcie znajdziesz TU.2.Duże, geometryczne wzory  i ciekawe desenie zapewniają odpowiednią stymulację neuronów wzrokowych w korze mózgu na kluczowym etapie tworzenia się synaps!

Produkty marki Baby Sensus doskonale stymulują wzrok mojego synka już od pierwszych tygodni życia. Ale czy tylko? Zdecydowanie nie!  Zabawki te są wielofunkcyjne i pozytywnie oddziałują nie tylko na wzrok, ale także na inne zmysły Maluszka jak dotyk i słuch. A dzieje się za sprawą  tasiemek z materiałów o różnej fakturze oraz szeleszczących elementów. 

Co ważne zabawki te powstają z autorskich projektów a co jeszcze ważniejsze zachwycają estetyką wykonania! Co mam na myśli? Głównie to, że kiedy szukałam odpowiedniej zabawki kontrastowej, która mogłaby jednocześnie spełniać rolę miękkiego przyjaciela mojego Maluszka, to napotkałam w sieci na wiele propozycji. Niestety większość z nich- żeby to dyplomatycznie ująć- nie zachwyciło mnie swoim wyglądem, a co dopiero dziecko?! 

To kolejny powód, dla którego wybrałam markę Baby Senses!  Kostka sensoryczna SENSUŚ cieszy oko miłą aparycją a dodatkowo spełnia wiele zadań stymulacyjnych. Królik dzięki świetnie dobranym wzorom kontrastowym oddziałuje pozytywnie na wzrok dziecka i koncentrację uwagi. Wyposażony w dzwoneczek dodatkowo pozwala na zabawy wspomagające rozwój zdolności poszukiwania źródła dźwięku. 
Dla noworodka jest świetnym bodźcem wzrokowym, także dzięki wielkim i przyjaznym oczom królika. Tak małe dzieci preferują widok twarzy. Naturalnie najlepsza twarz mamy, taty i starszego rodzeństwa, ale przyjazny Sensuś też wzbudzi zainteresowanie Maluszka. 


fot.www.babysenses.pl


 3. Zabawki i akcesoria produkowane są w Polsce z najwyższej jakości certyfikowanych tkanin, w pełni bezpiecznych dla Twojego maluszka. 
Kupowanie  tak solidnie wykonanych i wykończonych zabawek od polskiego producenta to duża przyjemność! Jestem jak najbardziej za wspieraniem polskich marek!

4. No i wreszcie praktyczne względy! Zakupy w Baby Senses nie nadwerężają znacząco portfela :) 

A jak to wygląda u nas?Jako mama - neuropsycholog szczególnie polecam Wam produkty marki Baby Senses!
Koniecznie zajrzyjcie na ich stronę!

Komentarze

Popularne posty