Interaktywne książki dla 2 i 3 latka, które porządkują przeżycia i rozwijają kompetencje społeczne Maluszka

Tak to już jest, że proste pomysły są najlepsze! Ta zasada często się sprawdza i to nie tylko w kuchni! Podobnie jest w przypadku mojego ostatniego odkrycia w sekcji #literaturadziecięca! 


WYDAWNICTWO BABARYBA proponuje prostą, powiedziałabym nawet minimalistyczną serię interaktywnych książek dla najmłodszych  autorstwa Romadier & Bourgeau. 

Przyznam szczerze, że przeglądając sieć w poszukiwaniu nowości książkowych dla chłopców te pozycje nie od razu zrobiły na mnie wrażenie. Zamówiłam bez większego przekonania. Tymczasem okazały się absolutnym hitem dla mojego niespełna dwulatka! 


O jakich książkach mowa? 


"Zaśnij ze mną" i "Pokochaj mnie" wyd. BabaRyba to niepowtarzalne, niezwykle proste i ujmujące książki dla małego dziecka. 


"Zaśnij ze mną" to idealna książeczka ułatwiająca wprowadzenie rytuału zasypiania i będzie świetnym wyborem dla dwu i trzy latka. Sekret tej serii tkwi w sympatycznych oczach, które ożywiają książkę i nadają jej duszę. Duszę, którą dziecko od razu pokocha! 

Czy teraz już wiesz co miałam na myśli, pisząc, że proste pomysły są najlepsze?!

Obie książki mają niezwykle ujmującą moc! Dziecko w naturalny sposób nawiązuje z nimi kontakt wzrokowy i uważnie słucha dialogu, czytanego przez rodzica!

Rozpoznaje oznaki zmęczenia u książeczki i bierze udział w wieczornym rytuale usypiania, co pozwala porządkować mu własne doświadczenia. Dla wielu rodziców "Zaśnij ze mną" może okazać się bardzo pomocna we wprowadzeniu wieczornych rytuałów.


Dlaczego to takie ważne?

  • Małe dzieci lubią porządek dnia i strukturę
  • Ich dojrzewający układ nerwowy potrzebuje stałych i powtarzalnych bodźców dla prawidłowego rozwoju! O ile w ciągu dnia, kiedy podejmujemy różne aktywności, bo jeden dzień spędzamy wesoło na placu zabaw a innym razem jedziemy na spacer do lasu, o tyle wieczorami możemy z łatwością zadbać o stałe i powtarzalne elementy! 
  • Już u niemowląt widzimy wyraźnie jakie znaczenie ma utrzymanie rytuałów wieczornych.
  • Dziecko łatwiej zasypia i jest spokojne. 
  • Podobnie rzecz ma się u 2 i 3 latka. Stałe rytuały zasypiania ułatwiają im uporządkować wrażenia z całego dnia i spokojnie zasnąć. 


Książki z tej serii mają niezwykle spersonifikowany charakter. Od pierwszej strony dziecko ma szansę przywitać się z książeczką i uśmiechnąć do niej. To wspaniały trening umiejętności społecznych dziecka. Obecność rodzica jest tu niezbędna! To mama lub tata gwarantuje przygodę z tą serią!

Rolą rodzica jest poprzez czytanie, zaprzyjaźnienie dziecka z książeczką która ma ujmujący i dziecięcy charakter. Te wspólne chwile wzmacniają więź emocjonalną i pozytywnie wpływają na wzmocnienie relacji z dzieckiem. Przyznam, że po kilku czytaniach mój synek bardzo chętnie sięga do niej również sam, przeglądając ją w ciągu dnia i wesoło zagadując do książeczki! Widok dziecka tulącego książeczkę jest bezcenny! 

Ta seria dostarczy Wam wielu wzruszeń  i bardzo pozytywnie wpłynie na rozwój empatii  u Twojego maluszka. Dziecko może się przyjrzeć stanom emocjonalnym jak w lustrze!  

Uczy się rozpoznawać podstawowe emocje, okazywać ciepłe uczucia i bliskość, porządkuje doświadczenia społeczne i rozwija zdolność podejmowania zabaw symbolicznych! 

Bardzo polecam obie pozycję! Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydawnictwa a niebawem także na moim profilu na IG, zapraszam! 


 https://babaryba.pl/


Komentarze

Popularne posty