Osobliwości świata zwierząt, czyli 

Pupy, ogonki i kuperki 

a nawet Gęby, dzioby i nochale  


Wybuchowe bąki

“Wypuszczanie zjadliwych gazów z pupy to nic specjalnego- każdy to potrafi! Ale niektóre zwierzęta osiągnęły w tej dziedzinie olimpijskie mistrzostwo. Wśród owadów bez wątpienia takim mistrzem jest ŻUK BOMBARDIER. Jego prawidłowa nazwa to strzel bombardier albo strzel kanonier, bo jak prawdziwy kanonier strzela do wroga z pupy jak z armaty! “....

I nagle świat przyrody staje się fascynującym odkryciem, któremu towarzyszą salwy śmiechu i dziecięcej radości! To jak przedstawia nam świat zwierzęcych pup Mikołaj Golachowski jest niezwykle wciągające! Po kilku pierwszych kartkach PUP już wiedziałam, że przepadłam! Co najważniejsze Mikołaj, tym razem nie Golachwski tylko mój całkiem już duży choć wciąż jeszcze mały syn  przepadł razem ze mną! A o to właśnie chodziło! 

Jeśli szukacie książek, które zaciekawią dzieci światem przyrody a przy okazji zapewnią im zabawę na najwyższym poziomie to seria Mikołaja Golachowksiego od wyd. BABARYBA będzie wyborem doskonałym! 

Polski podróżnik i polarnik zabiera nas w przygodę transkontynentalną i nie pozwala się nudzić! Odsłania nam sekrety zwierząt od żuka bombardiera, wombata z najtwardszą pupą świata, psa, pawiana, sarniego talerza w pupie czy wreszcie świetlikowego pupoświecenia! To dzięki panu doktorowi Golachowskiego poznaliśmy sedno sprawy  hipopotamich zadków  z osobliwym helikopterem i dowiedzieliśmy się jak się ma rzecz u pingwinów, które jak puentuje autor są jedynymi ptakami, które latają gorzej niż ich własna kupa! Chcecie wiedzieć dlaczego?

Koniecznie sięgnijcie po Pupy, ogonki i kuperki! To książka, która zapewnia świetną zabawę dla całej rodziny a przy okazji uczy dziecka wrażliwości na świat przyrody, rozbudza w nim ciekawość  i chęć poszukiwania nowych informacji. 
Jeśli dobrze się rozgrzaliście przy pupach a jak wiadomo niektóre z nich mogą być bardzo gorące :) to warto dać się ponieść dalej tej niezwykłej przygodzie i sięgnąć po Gęby, dzioby i nochale! Przyznam szczerze, że gdyby nie dr Golachowski to nie miałabym pojęcia o istnieniu niektórych gatunków, które no może z wdzięku nie słyną, ale swoje tytuły mają. Jak np. ryba kleks oficjalnie utytułowana w 2013 r. w kategorii “Najbrzydsze zwierzę świata” ….

Cóż bywa i tak, ale matki podobno z tych ryb pierwsza klasa! Ja za to jako mama cieszę się każdą taką chwilą, gdy razem z synem dowiem się choćby o nutę więcej! 

O tym, że nietoperz porusza się doskonale w ciemności dzięki właściwości zwanej echolokacją pewnie większość z Was słyszała. A czy wiecie, że nietoperze wampiry zamieszkujące tropikalne rejony Ameryki Pn i Pd potrafią dobrodusznie dzielić się upitą na polowaniu krwią?! Jeśli komuś  z wampirzej rodzinki polowanie się nie powiodło, to może  się zwrócić do kolegi a ten z dozą wyrozumiałości po prostu podzieli się łupem a na wszelki wypadek zapamięta tego, co niepowodzeniem nazywał zwykłe lenistwo! Podobno te wampiry potrafią takiego oszusta szybciutko zdemaskować …. w myśl zasady ufaj, ale kontroluj :) 

No a na koniec zapytam Was czy znacie WYCHUCHOLA? 

Nie?! 

Naprwdę nie słyszeliście o wychucholu?! 

Jestem w stanie uwierzyć! Będę wiarygodna i przyznam, że dr Golachowski potrafi zaskoczyć :) 

Te książki są prze zabawne i pięknie ilustrowane! To wyjątkowe opowieści pisane przez nietuzinkową osobowość i wnikliwego badacza przyrody! Przy okazji powiem Wam, że ta seria to także doskonały wybór dla początkujących czytelników! Teksty nie są długie, pisane dużą i wyraźną czcionką a przede wszystkim zabawne! Nie muszę Wam tłumaczyć jaka to radość zobaczyć po latach swoje dziecko z książką w dłoni ot tak! 

Więcej informacji na stronie wydawnictwa BABARYBA a naszych wrażeń z lektury na moim profilu na IG!

PUPY, ogonki i kuperki

Gęby, dzioby i nochale

Polecam! 

mama_neuropsycholog 


Komentarze

Popularne posty